Гуртожиток Слов'янського енергобудівного технікуму

Гуртожиток є тим феноменом соціального середовища, який має великий виховний вплив на студента, створює об’єктивну основу для формування особистості майбутноьго кваліфікованого спеціаліста, господаря своєї землі.
Час проживання у гуртожитку для більшості юнаків і дівчат співпадає з періодом становлення, формування характеру, поглядів, звичок, із зміною умов життя, системи стосунків із оточуючими, фізичним становленням.
Гуртожиток є тим феноменом соціального середовища, який має великий виховний вплив на студента, створює об’єктивну основу для формування особистості майбутноьго кваліфікованого спеціаліста, господаря своєї землі. Час проживання у гуртожитку для більшості юнаків і дівчат співпадає з періодом становлення, формування характеру, поглядів, звичок, із зміною умов життя, системи стосунків із оточуючими, фізичним становленням. Відсутність контролю з боку сім’ї поєднується в цей час з нестачею життєвого досвіду, знань, з нестійким світоглядом. Тому вся виховна робота гуртожитку спрямована на виховання моральних принципів, правової грамотності, національної свідомості, естетичнихпоглядів, фізичних якостей, а також розвитку художньо-естетичних смаків та творчих здібностей студентів.
    Для здійснення виховного процесу в гуртожитку створено належні умови: діє зала для перегляду телебачення, актова зала для проведення вечорів та дискотек, оснащена музичним центром з радіо-мікрофонами, комп’ютером. В стінах гуртожитку діє бібліотека, працює читальна зала. Різноманітні сфери студентського життя координуються Радою гуртожитку, профспілковим комітетом, адміністрацією гуртожитку. Проводяться заходи щодо втілення у життя виховного плану роботи. Адже ефективно ця робота може проводитись тільки у тому випадку, коли він складений з урахуванням пропозицій органів самоврядування і реалізується з їх участю. На протязі кількох років в гуртожитку проводиться конкурс «Міс осінь», а також до дня студента КВК між дівчатами та юнаками гуртожитку. До цих заходів студенти готуються з задоволенням студенти, і проходять вони дуже цікаво.          
                           Завідуюча гуртожитком   Ходарєва Л.І.
                 
    Традиційними стали в гуртожитку вечори знайомств зі студентами, котрі вперше оселилися в гуртожитку, та вечір випускників.
Ініціатором і організатором більшості виховних заходів є Рада гуртожитку. Вона обирається з числа найбільш авторитетних і активних студентів. Рада гуртожитку є суспільним органом самоврядування і здійснює допомогу адміністрації, профкому в організації позакласної роботи, покращенні побутових умов студентів. Вона забезпечує підтримання правил внутрішнього розпорядку гуртожитку, проводить рейди-перевірки санітарного стану кімнат, секцій.
     Гуртожиток в значній мірі знаходиться на самообслуговуванні. Студенти здійснюють ремонт кімнат, секцій і других приміщень. Все це сприяє бережливому ставленню до державного і власного майна.
     

Это интересно